Akademia Wiedzy Finansowej

Twoje miejsce, gdzie dzielę się ekspercką wiedzą i doświadczeniami z zakresu zarządzania ryzykiem, ubezpieczeń, inwestycji i finansów osobistych.

ryzko | inwestycje | finanse osobiste | szkolenia

Twoje źródło sprawdzonej wiedzy

Artykuły

Ryzyko

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie?

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia czasem jest prostą decyzją - jeśli szukamy np. OC na przyczepkę - a czasem bardzo skomplikowaną, jeśli szukamy ochrony dla wielomilionowej korporacji.

Ryzyko

Ubezpieczenia grupowe w energetyce

Ryzyko i bezpieczeństwo w przemyśle energetycznym to temat, który wciąż stanowi wyzwanie dla firm ubezpieczeniowych oferujących ubezpieczenia na życie dla pracowników sektora energetycznego.

Ryzyko

Pakiet medyczny i ubezpieczenie w ciąży

Ciąża to dla każdej kobiety wyjątkowy okres, ale także wymagający od strony fizycznej i finansowej. Dlatego też, firma ubezpieczeniowa oferująca pakiety medyczne, może okazać się ogromną pomocą dla przyszłych mam.

Ryzyko

Ubezpieczenie na życie niepełnosprawnych

Jesteś osobą z niepełnosprawnościami i zastanawiasz się, czy firma ubezpieczeniowa będzie chciała Cię ubezpieczyć?

Ryzyko

Jak działa ubezpieczenie na życie?

Jeśli zastanawiasz się nad wykupieniem ubezpieczenia na życie, ale nie wiesz, jak ono działa i czy na pewno go potrzebujesz, ten artykuł jest dla Ciebie.

Emerytura

Jaka będzie Twoja emerytura?

Odkładanie na emeryturę nie jest najbardziej porywającym tematem. To sprawia, że nie chcemy o nim myśleć i planować często dość odległej przyszłości. A szkoda bo...

Emerytura

W co inwestować małe kwoty

Wiele osób pyta mnie, jak zacząć inwestować na emeryturę? W co lokować małe kwoty? Czy opłaca się inwestować niewielkie sumy pieniędzy?

Emerytura

Jak oszczędzać pieniądze?

Planowanie czy częściej zastanawianie się nad przyszłością finansową lub emeryturą, zazwyczaj trwa chwilę. Wywołane jest impulsem, np. historią znajomego, który ma trudności lub osiągnął sukces.

Ryzyko

Nieruchomości a ubezpieczenie?

Często, gdy rozmawiam z klientami o ubezpieczeniu, mówią, że niekoniecznie go potrzebują, bo przecież mają nieruchomość. I tutaj zaczyna pojawiać się wiele pytań z mojej strony. Jakich? Dowiesz się z dalszej części artykułu.

Inwestycje

Kim jest doradca finansowy?

Słyszałeś o doradcy finansowym, ale zastanawiasz się, w czym on właściwie pomaga i czy jest również dla Ciebie, jeśli nie jesteś osobą prowadzącą duże biznesy? Doradca finansowy to osoba, która potrafi spojrzeć szeroko, ale również odpowiednio głęboko na sprawy finansowe klienta.

Inwestycje

Sprzedałem nieruchomość!

Patrząc na ceny nieruchomości w ostatnim czasie wiele osób, w tym moich klientów, zdecydowało się wyjść z inwestycji w nieruchomości czy to z pojedynczych, kilku, czy wszystkich, które mają. W efekcie zyskali większy kapitał do zainwestowania.

Inwestycje

3 metody guru inwestycji

Im dłużej jestem na rynku inwestycji, tym bardziej zdaję sobie sprawę z tego, że czasem nie warto wyważać otwartych drzwi. Podstawą mnożenia pieniędzy jest czas oraz umiejętność zarządzania ryzykiem, które w inwestycjach jest niezrealizowaniem zamierzeń.

Ryzyko

Prezes a ubezpieczenie na życie?

Najwyżej położona osoba w organizacji, zazwyczaj ma ubezpieczenie grupowe w swojej (wysokiej) kategorii. Może się ono wydawać, być tym, czego potrzebujesz najbardziej, co powinno Ci wystarczyć, tylko niekoniecznie tak jest.

Ryzyko

Ubezpieczenie kluczowych pracowników firmy

Zastanawiasz się, jak zadbać o kluczowych pracowników w firmie? Moja rada – pomyśl o ich odpowiednim ubezpieczeniu. O tym, dlaczego to tak ważne i co powinno zawierać, przeczytasz w tym artykule.

Ryzyko

Jak zabezpieczyć spółkę na wypadek śmierci wspólników?

Jesteś współwłaścicielem spółki? Aby uniknąć kłopotów w sytuacji śmierci któregoś ze wspólników, potrzebujesz zabezpieczyć ją na taką ewentualność. Jest klika możliwych rozwiązań które możesz wykorzystać

Ryzyko

Problemy osób chorych onkologicznie i ich rodzin

Chorzy onkologicznie i ich rodziny borykają się często nie tylko z problemem ciężkiej choroby, bólem i cierpieniem, ale również wieloma innymi trudnościami z niej wynikającymi. Paradoksalnie nie tylko sama choroba jest problemem.

Inwestycje

Oszczędzanie od najmłodszych lat – jak zadbać o przyszłość dziecka?

Kiedy przychodzi ten piękny czas, że na świecie pojawia się córka lub syn, niewiele osób myśli o tym, co będzie za rok, a co dopiero kilkanaście lat.

Ryzyko

Ubezpieczenie samochodu elektrycznego – co musisz o nim wiedzieć?

Nie można zaprzeczyć, że na świecie pojawia się coraz więcej pojazdów elektrycznych. Według Allianz szacuje się, że w 2030 r. na drogach będzie jeździć ponad 100 milionów takich pojazdów, w porównaniu z około 7 milionami obecnie.

Emerytura

IKE i IKZE – jak zadbać o dodatkowe środki na emeryturze i zyskać

Oszczędzanie na emeryturę potrafi czasem spędzić sen z powiek. Wszędzie słyszymy wiadomości o emerytach, którzy nie mają na produkty pierwszej potrzeby.

Ryzyko

Ubezpieczenia samochodu klasy premium – co musisz wiedzieć?

Kto za dziecka nie marzył o lamborghini, porsche, ferrari albo chociaż wielkim mustangiem? Z czasem jednak te marzenia zaczynały zderzać się z rzeczywistością — ceną samochodu oraz innymi wydatkami.

Ryzyko

Ubezpieczenie najmu krótkoterminowego – co musisz wiedzieć

Zakup nieruchomości pod wynajem to jeden z najpopularniejszych sposobów na długoterminowe inwestycje. Jak zadbać o siebie i najemców?

Ryzyko

Ubezpieczenie dla przedsiębiorcy – o jakich polisach myśleć, gdy prowadzisz firmę?

Niezależnie, czy jest to osoba pracująca sama na własnej działalności lub przedsiębiorca prowadzący olbrzymią firmę, warto spojrzeć na ubezpieczenia od innej strony.

Ryzyko

Ubezpieczenie grupowe dla małych i średnich firm

Nie ma chyba osoby, która nie słyszała określenia ,,ubezpieczenie w zakładzie pracy”, ,,grupówka”, ,,polisa w pracy”. W dzisiejszych czasach jest to jeden z podstawowych benefitów pracowniczych.

Ryzyko

Najpopularniejsze mity dotyczące ubezpieczeń

Wokół ubezpieczeń nadal krąży wiele mitów. Czy to zasłyszanych od wujka, szwagra ciotki, któremu nie zlikwidowali szkody, czy też z gazet z dużymi, krzykliwymi nagłówkami.

Ryzyko

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków

Nieważne, czy młody, czy stary, czy w pracy, czy w domu - los bywa kapryśny. Nie znam osoby, której przez całe życie nie zdarzył się choćby mały wypadek typu skręcenie kostki.

Ryzyko

Ubezpieczenie sklepu internetowego – jak zadbać o ochronę, gdy prowadzisz sklep online?

Ubezpieczenie sklepu internetowego na pierwszy rzut oka może wydawać się śmiesznym określeniem. Jak ubezpieczyć coś, co jest w Internecie?

Ryzyko

Jak ubezpieczyć start-up i co powinna zawierać polisa?

Po przeczytaniu tytułu tego artykułu zapewne zastanawiasz się, czy istnieje specjalne ubezpieczenie dla start-upów. Odpowiedź brzmi...

Ryzyko

Z czego powinno się składać dobre ubezpieczenie turystyczne

Wyjazd na upragniony urlop często sprawia, że nie myślimy o niczym innym tylko o odpoczynku. Trudno się dziwić – przerwa od pracy, spędzanie czasu w przyjemny sposób i brak obowiązków.

Polecane książki

Moje tłumaczenie: "Zostań doradcą – nie sprzedawcą"

Z dumą informuję, że przetłumaczyłem książkę Katarzyny Pilczuk "Zostań doradcą – nie sprzedawcą" na język angielski. Katarzyna Pilczuk to specjalistka w dziedzinie doradztwa dotyczącego sprzedaży produktów ubezpieczeniowych, emerytalnych i posagowych oraz szkolenia przyszłych doradców w oparciu o jej autorską metodę pracy.

>> Czytaj więcej

Moje tłumaczenie: "Referrals! Is your “Fingerprint” strong enough?"

Z wielką radością informuję, że miałem niepowtarzalną przyjemność przetłumaczyć na język polski książkę pochodzącego z Grecji i pracującego na co dzień w Salonikach Kyriakosa Chatzistefanou książkę "Referrals! Is your 'Fingerprint' strong enough?" która została napisana przez Prezesa na Europę Grupy Elitarnych Doradców Finansowych MDRT.

>> Czytaj więcej

Moje tłumaczenie: Mądry Polak przed szkodą

Przetłumaczyłem na język angielski książkę jednego z najbardziej znanych autorów z dziedziny ubezpieczeń i finansów osobistych. Jest członkiem międzynarodowego stowarzyszenia Million Dollar Round Table, gremium zrzeszającego najlepszych doradców finansowych na świecie. Również mentorem w programie MDRT przygotowującym doradców z całej Polski wejść na najwyższy poziom.

>> Czytaj więcej

Wydarzenia

Budowanie relacji z PIMCO(Pacific Investment Management Company)

Chciałbym opowiedzieć o swoim doświadczeniu podczas wydarzenia w Warszawie, na którym miałem okazję poznać i nawiązać relacje z najlepszymi zarządzającymi największymi funduszami dłużnymi menadżerami PIMCO. Zostałem wybrany jako jeden z kilkunastu doradców z całej Polski, by móc poznać ich globalną ekspertyzę w dziedzinie inwestycji.

>> Czytaj więcej

Porsche Experience Center dla najlepszych doradców z zakresie inwestycji w Polsce

Choć nie lubię się chwalić, to muszę przyznać, że jestem z tego bardzo dumny. Moja praca wymaga dużo zaangażowania i wysiłku, ale daje mi również wiele satysfakcji. Dzięki mojemu podejściu i nieustannej chęci doskonalenia udało mi się osiągnąć wysokie wyniki i wyróżnienie w branży.

>> Czytaj więcej

Webinar dla rodziców i nauczycieli: "Jak zaszczepić w dziecku umiejętność zarządzania pieniędzmi?"

Mówi się, że pieniądz rządzi światem. Przekazujemy dzieciom wiedzę naukową w różnorodnych dziedzinach, dbamy o rozwój fizyczny, społeczny. Jak możemy zadbać o przyszłość dziecka i jego finanse? Odpowiedzi na te pytania padają podczas nagrania webinaru zorganizowanego przez Fundację Uniwersytet Dzieci.

>> Czytaj więcej

Case Studies

Case Study

Ubezpieczenie dla rodziców

Pozwolę sobie przedstawić historię pana Marka i pani Anny, którzy zdecydowali się na zakup ubezpieczenia na życie. Kiedyś myśleli, że taki rodzaj ubezpieczenia nie jest im potrzebny, ale na szczęście po rozmowie ze mną zmienili zdanie.

>> Czytaj więcej
Case Study

Historia pani Kasi: ubezpieczenie dzieci

Pani Kasia była świadoma, że choroby i nagłe sytuacje medyczne mogą przydarzyć się każdemu, dlatego zdecydowała się na podjęcie działań zapobiegawczych i zabezpieczenie swojej rodziny finansowo. Skontaktowała się ze mną, aby omówić, jakie opcje mamy do zaoferowania.

>> Czytaj więcej