Akademia Wiedzy Finansowej

Twoje miejsce, gdzie dzielę się ekspercką wiedzą i doświadczeniami z zakresu zarządzania ryzykiem, ubezpieczeń, inwestycji i finansów osobistych.

ryzko | inwestycje | konsulting |

Twoje źródło sprawdzonej wiedzy

Artykuły

Rozwiązania dla biznesu

Jak zadbać o efektywność i entuzjazm pracowników - część 2 z 2

Zgodnie z obietnicą prezentuję drugi artykuł odnośnie podnoszenia efektywności i entuzjazmu wśród pracowników. W poprzednim poprzednim artykule mogłeś już przeczytać więcej jak i dlaczego warto angażować się bardziej w efektywność pracy swojego zespołu czy też firmy.

Rozwiązania dla biznesu

Jak zadbać o efektywność i entuzjazm pracowników - część 1 z 2

Ten artykuł skupia się na pomiarze efektywności pracy jako kluczowym czynniku sukcesu przedsiębiorstwa. Podkreślam w nim znaczenie kapitału ludzkiego i wskazuje na dwa podejścia do zarządzania nim przez koszt i aktywa. Przedstawione są korzyści płynące z mierzenia efektywności pracy zespołu, m.in. identyfikacja obszarów do poprawy, replikacja najlepszych praktyk, lepsza satysfakcja klienta, wzrost produktywności.

Inwestycje

Jak rozpocząć inwestowanie w nieruchomości i co musi wiedzieć każdy inwestor?

Inwestowanie w nieruchomości to nadal jeden z najbardziej popularnych sposobów na lokowanie kapitału. Zobacz, co warto wiedzieć o tej metodzie inwestycji.

Rozwiązania dla biznesu

Lean management i six sigma - co musisz wiedzieć o tych metodach doskonalenia procesów

Lean management i Six Sigma to dwie ciekawe metody doskonalenia procesów, które - mimo, że nieco inne - świetnie się uzupełniają.

Ryzyko

Ubezpieczenie na wypadek poważnego zachorowania - co obejmuje i czy warto je kupić?

Poważne zachorowanie potrafi zmienić nasze życie o 180 stopni, dlatego warto mieć odpowiednie finansowe zabezpieczenie w razie takich zdarzeń.

Inwestycje

Inwestowanie w akcje - wskazówki dla początkujących

Giełda i akcje przyciągają żądnych pieniędzy inwestorów. Warto przed rozpoczęciem gry na giełdzie zapamiętać kilka ważnych zasad.

Rozwiązania dla biznesu

Jak wygląda skuteczny konsulting biznesowy?

Konsulting biznesowy to coraz bardziej popularna usługa, gdzie przedsiębiorca korzysta ze wsparcia i pomocy osób zewnętrznych - właśnie konsultantów.

Inwestycje

W co jeszcze inwestować? Czyli alternatywne instrumenty inwestycyjne

Alternatywne metody inwestowania często kuszą ciekawymi sposobami lub wysokimi zyskami, ale warto mieć na uwadze wyższe ryzyko inwestycyjne.

Ryzyko

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej firmy - jak zabezpieczyć biznes w razie roszczeń

Ubezpieczenie OC firmy pozwala na zabezpieczenie firmy w razie roszczeń osób trzecich gdy wystąpi szkoda związana z działalnością firmy.

Wydarzenia

Budowanie relacji z PIMCO(Pacific Investment Management Company)

Chciałbym opowiedzieć o swoim doświadczeniu podczas wydarzenia w Warszawie, na którym miałem okazję poznać i nawiązać relacje z najlepszymi zarządzającymi największymi funduszami dłużnymi menadżerami PIMCO. Zostałem wybrany jako jeden z kilkunastu doradców z całej Polski, by móc poznać ich globalną ekspertyzę w dziedzinie inwestycji.

Czytaj więcej

Porsche Experience Center dla najlepszych doradców z zakresie inwestycji w Polsce

Choć nie lubię się chwalić, to muszę przyznać, że jestem z tego bardzo dumny. Moja praca wymaga dużo zaangażowania i wysiłku, ale daje mi również wiele satysfakcji. Dzięki mojemu podejściu i nieustannej chęci doskonalenia udało mi się osiągnąć wysokie wyniki i wyróżnienie w branży.

Czytaj więcej

Webinar dla rodziców i nauczycieli: "Jak zaszczepić w dziecku umiejętność zarządzania pieniędzmi?"

Mówi się, że pieniądz rządzi światem. Przekazujemy dzieciom wiedzę naukową w różnorodnych dziedzinach, dbamy o rozwój fizyczny, społeczny. Jak możemy zadbać o przyszłość dziecka i jego finanse? Odpowiedzi na te pytania padają podczas nagrania webinaru zorganizowanego przez Fundację Uniwersytet Dzieci.

Czytaj więcej