Akademia Wiedzy Finansowej

Twoje miejsce, gdzie dzielę się ekspercką wiedzą i doświadczeniami z zakresu zarządzania ryzykiem, ubezpieczeń, inwestycji i finansów osobistych.

ryzko | inwestycje | finanse osobiste | szkolenia

Twoje źródło sprawdzonej wiedzy

Artykuły

Inwestycje

W co jeszcze inwestować? Czyli alternatywne instrumenty inwestycyjne

Inwestycje alternatywne to ciekawy sposób na dywersyfikację portfela. Należy jednak robić to z głową, żeby nie stracić pieniędzy.

Ryzyko

Polisa na wypadek poważnego zachorowania

Zabezpieczenie w razie poważnej choroby pozwala na uzyskanie środków na leczenie - i nie tylko. Zobacz, jak możesz chronić swoje życie i zdrowie.

Ryzyko

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej firmy - jak zabezpieczyć biznes w razie roszczeń

Ubezpieczenie OC firmy pozwala na zabezpieczenie przed roszczeniami w razie wyrządzenia szkody osobie trzeciej.

Inwestycje

Fundusze inwestycyjne - co należy o nich wiedzieć?

Fundusze inwestycyjne to bardzo elastyczny instrument finansowy, który może dać wiele możliwości przy budowaniu portfela inwestycyjnego.

Inwestycje

Ubezpieczenie oszczędnościowe - co dokładnie oznacza ten termin?

Polisy oszczędnościowe to ciekawy produkt, który łączy ze sobą korzyści ochronne i możliwość odkładania na przyszłość.

Inwestycje

7 najczęściej popełnianych błędów inwestycyjnych

Nawet najlepsi gracze na rynku popełniają błędy. Prawdziwa sztuka tkwi w minimalizowaniu strat lub ograniczenia błędów do minimum.

Inwestycje

Inwestycje długoterminowe – co to właściwie jest

Inwestycje długoterminowe, jak można się domyślić po nazwie, nastawione są na długi czas inwestowania. Przekłada się to na potencjalnie mniejszy zysk ale większe bezpieczeństwo.

Inwestycje

Inwestycje krótkoterminowe - kompleksowy poradnik

Inwestycje krótkoterminowe to aktywa finansowe, które mogą oferować większy zysk, ale kosztem bezpieczeństwa.

Ryzyko

Czym jest ubezpieczenie grupowe ,,otwarte"?

Popularna grupówka w pracy to jeden z najczęściej spotykanych benefitów wśród pracowników. Grupa otwarta jest zbudowana na tych samych zasadach, ale dostępna dla każdego.

Polecane książki

Moje tłumaczenie: "Zostań doradcą – nie sprzedawcą"

Z dumą informuję, że przetłumaczyłem książkę Katarzyny Pilczuk "Zostań doradcą – nie sprzedawcą" na język angielski. Katarzyna Pilczuk to specjalistka w dziedzinie doradztwa dotyczącego sprzedaży produktów ubezpieczeniowych, emerytalnych i posagowych oraz szkolenia przyszłych doradców w oparciu o jej autorską metodę pracy.

Czytaj więcej

Moje tłumaczenie: "Referrals! Is your “Fingerprint” strong enough?"

Z wielką radością informuję, że miałem niepowtarzalną przyjemność przetłumaczyć na język polski książkę pochodzącego z Grecji i pracującego na co dzień w Salonikach Kyriakosa Chatzistefanou książkę "Referrals! Is your 'Fingerprint' strong enough?" która została napisana przez Prezesa na Europę Grupy Elitarnych Doradców Finansowych MDRT.

Czytaj więcej

Moje tłumaczenie: Mądry Polak przed szkodą

Przetłumaczyłem na język angielski książkę jednego z najbardziej znanych autorów z dziedziny ubezpieczeń i finansów osobistych. Jest członkiem międzynarodowego stowarzyszenia Million Dollar Round Table, gremium zrzeszającego najlepszych doradców finansowych na świecie. Również mentorem w programie MDRT przygotowującym doradców z całej Polski wejść na najwyższy poziom.

Czytaj więcej

Wydarzenia

Budowanie relacji z PIMCO(Pacific Investment Management Company)

Chciałbym opowiedzieć o swoim doświadczeniu podczas wydarzenia w Warszawie, na którym miałem okazję poznać i nawiązać relacje z najlepszymi zarządzającymi największymi funduszami dłużnymi menadżerami PIMCO. Zostałem wybrany jako jeden z kilkunastu doradców z całej Polski, by móc poznać ich globalną ekspertyzę w dziedzinie inwestycji.

Czytaj więcej

Porsche Experience Center dla najlepszych doradców z zakresie inwestycji w Polsce

Choć nie lubię się chwalić, to muszę przyznać, że jestem z tego bardzo dumny. Moja praca wymaga dużo zaangażowania i wysiłku, ale daje mi również wiele satysfakcji. Dzięki mojemu podejściu i nieustannej chęci doskonalenia udało mi się osiągnąć wysokie wyniki i wyróżnienie w branży.

Czytaj więcej

Webinar dla rodziców i nauczycieli: "Jak zaszczepić w dziecku umiejętność zarządzania pieniędzmi?"

Mówi się, że pieniądz rządzi światem. Przekazujemy dzieciom wiedzę naukową w różnorodnych dziedzinach, dbamy o rozwój fizyczny, społeczny. Jak możemy zadbać o przyszłość dziecka i jego finanse? Odpowiedzi na te pytania padają podczas nagrania webinaru zorganizowanego przez Fundację Uniwersytet Dzieci.

Czytaj więcej