AKADEMIA WIEDZY FINANSOWEJ

Pakiet medyczny i ubezpieczenie w ciąży

Autor:
Rafał Sroka
KATEGORIA:
Ryzyko
Data:
April 2023

Ciąża to dla każdej kobiety wyjątkowy okres, ale także wymagający od strony fizycznej i finansowej. Dlatego też, firma ubezpieczeniowa oferująca pakiety medyczne, może okazać się ogromną pomocą dla przyszłych mam.

Korzyści posiadania pakietu medycznego dla przyszłych mam

Pakiet medyczny może przyczynić się do obniżenia kosztów związanych z ciążą i porodem, co jest szczególnie istotne w obecnych czasach, kiedy koszty opieki medycznej w Polsce są coraz wyższe. Dzięki temu rodziny nie muszą martwić się o wysokie rachunki za wizyty lekarskie, badania diagnostyczne czy leki, a przyszła mama może skupić się na zdrowiu swoim i dziecka.

W ramach pakietu medycznego przyszłe mamy mogą korzystać z profesjonalnej opieki ginekologicznej, a także badań prenatalnych i ultrasonograficznych, co pozwala na monitorowanie zdrowia dziecka już od pierwszych tygodni ciąży. Dodatkowo, w przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów, pakiet medyczny pozwala na szybkie i bezpłatne skierowanie do specjalisty oraz zastosowanie odpowiedniego leczenia.

Profesjonalna opieka medyczna w ramach pakietu medycznego dla przyszłych mam

Pakiet medyczny może również pomóc w przygotowaniu do porodu i połogu, dzięki możliwości skorzystania z poradni laktacyjnych oraz specjalistów zajmujących się rehabilitacją połogową. Dzięki temu przyszła mama ma zapewnioną fachową opiekę nie tylko w trakcie ciąży, ale również w czasie po porodzie, co przyczynia się do szybszego powrotu do formy.

Korzyści finansowe wynikające z posiadania pakietu medycznego dla przyszłych mam

Oprócz korzyści zdrowotnych, pakiet medyczny może również przynieść korzyści finansowe, ponieważ wiele firm ubezpieczeniowych oferuje specjalne zniżki na produkty dla niemowląt oraz usługi związane z opieką nad dzieckiem, co pozwala na oszczędność pieniędzy w trudnym okresie początkowym.

Wszystkie te korzyści wynikające z posiadania pakietu medycznego dla przyszłych mam pokazują, jak ważne jest zapewnienie sobie i dziecku profesjonalnej opieki medycznej już od samego początku. Dlatego też, polecamy skorzystanie z oferty firm ubezpieczeniowych i wykupienie odpowiedniego pakietu medycznego, który pozwoli na zminimalizowanie kosztów i przyczyni się do zdrowia i dobrego samopoczucia przyszłych mam i ich dzieci.

Jaki pakiet medyczny w ciąży?

Na rynku dostępne są różne oferty pakietów medycznych dla przyszłych mam, dlatego warto dokładnie zapoznać się z propozycjami firm ubezpieczeniowych. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest pakiet medyczny oferowany przez Allianz, który poza standardowymi usługami medycznymi, zawiera również dodatkowe korzyści dla kobiet w ciąży i ich dzieci.

Dostęp do opieki medycznej jest jednym z najważniejszych aspektów dbania o swoje zdrowie i zdrowie swoich bliskich dlatego grupa Allianz wraz grupą LUX MED oferuje trzy różne pakiety: Podstawowy, Rozszerzony oraz Platynowy, aby każdy mógł wybrać pakiet dopasowany do swoich potrzeb.

Każdy z pakietów daje dostęp do lekarzy specjalistów w różnych dziedzinach medycyny. Pakiet Podstawowy obejmuje 7 specjalizacji dla dorosłych i 5 dla dzieci, natomiast w Pakiecie Rozszerzonym i Platynowym jest ich odpowiednio 20 i 29 dla dorosłych oraz 12 i 19 dla dzieci.

Dodatkowo, każdy z pakietów oferuje różny zakres badań diagnostycznych i zabiegów ambulatoryjnych. Pakiet Podstawowy zawiera 115 badań, Pakiet Rozszerzony 289 badań (w tym USG, EKG, gastroskopia), a Pakiet Platynowy aż 491 badań, w tym tomografię komputerową i rezonans magnetyczny. W przypadku zabiegów ambulatoryjnych, Pakiet Podstawowy obejmuje 48 zabiegów, Pakiet Rozszerzony 57 zabiegów, a Pakiet Platynowy 91 zabiegów.

Dla wszystkich pakietów istnieje możliwość otrzymania zwrotu części kosztów leczenia w dowolnej placówce medycznej. W Pakiecie Podstawowym i Rozszerzonym jest to 70% poniesionych kosztów, do 500 złotych kwartalnie, a w Pakiecie Platynowym aż 90% poniesionych kosztów, do 500 złotych kwartalnie.

Każdy z pakietów oferuje także e-konsultacje medyczne z internistą, pediatrą i lekarzem medycyny rodzinnej. Co ważne, w Pakietach Rozszerzonym i Platynowym istnieje możliwość przeprowadzenia szczepień przeciwko grypie i tężcowi, a także dodatkowe badania kontrolne raz w roku, bez skierowania od lekarza.

Dla kobiet w ciąży, Pakiet Podstawowy obejmuje podstawowe badania, a Pakiety Rozszerzony i Platynowy oferują szeroki zakres badań.

Na koniec, Pakiety Rozszerzony i Platynowy oferują również kontrolę i leczenie stomatologiczne, a także dodatkowe usługi stomatologiczne, takie jak usuwanie kamienia nazębnego, piaskowanie, polerowanie, fluoryzacja, lakierowanie zębów oraz pantomogram jamy ustnej.

Podsumowując, oferta Grupy LUX MED jest bardzo atrakcyjna i zróżnicowana, a każdy z trzech pakietów oferuje bogaty zakres usług medycznych, w tym dostęp do lekarzy specjalistów, badań diagnostycznych.